Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja? Radzimy, co wybrać
Wraz z przyjściem wiosny chcesz w szczególny sposób zadbać o skórę? Zastanawiasz się, który zabieg i kiedy warto wykonać? Poznaj działanie peelingu kawitacyjnego i mikrodermabrazji i zdecyduj, który zabieg będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, lub zasięgnij porady u kosmetyczki, znając już ich działanie.
Przygotowanie do zabiegu mikrodermabrazji
Mikrodermabrazja jest zabiegiem polegającym na stopniowym ścieraniu poszczególnych warstw skóry. Ze względu na to, warto się do niego przygotować we właściwy sposób, aby uzyskać zamierzony efekt bez negatywnego oddziaływania na skórę. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim pamiętaj, że to kosmetyczka dokonuje oceny stanu skóry i podejmuje decyzję odnośnie rodzaju zabiegu – w tym zakresie warto zaufać osobie posiadającej fachową wiedzę. Pamiętaj także, aby przynajmniej pięć dni przed zabiegiem nie podrażniać skóry poprzez stosowanie kremów do depilacji, peelingów czy wosku. W dniu zabiegu na twarzy nie powinny występować też żadne uszkodzenia, ranki czy zmiany trądzikowe. Nie zaleca się również wykonywania mikrodermabrazji w przypadku poparzeń słonecznych czy opryszczki.
Mikrodermabrazja na zmiany potrądzikowe i blizny
Mikrodermabrazja jest najczęściej stosowana w przypadku wszelkiego rodzaju zmian potrądzikowych i blizn. Ze względu na to, że zabieg polega na ścieraniu poszczególnych warstw naskórka, jest tak skuteczny w usuwaniu wszelkich zgrubień. W zależności od ich rodzaju dobierany jest sposób wykonywania zabiegu, dlatego profesjonalna pomoc kosmetyczki jest w tym wypadku niezbędna.
Najlepszy zabieg na przebarwienia i zmarszczki
Jeżeli na Twojej cerze występują przebarwienia lub drobne zmarszczki, koniecznie skorzystaj z mikrodermabrazji. Warstwowe ścieranie naskórka powoduje dotarcie do głębokich warstw, dzięki czemu organizm otrzymuje informację o konieczności regeneracji skóry. W ten sposób dochodzi do zwiększonego wytwarzania kolagenu i elastyny, które powodują, że cera staje się gładsza i pełna blasku.
Środki ostrożności przy mikrodermabrazji
Mikrodermabrazja silnie oddziałuje na skórę ze względu na docieranie do głębokich jej warstw. Zabieg nie powinien być wykonywany podczas wyjątkowo upalnych lub mroźnych dni ze względu na ryzyko powstania podrażnień. Jeżeli jesteś już po wizycie u kosmetyczki, przez kilka dni nie korzystaj z solarium, intensywnego opalania ani domowego peelingu. Krótko mówiąc, zadbaj o to, aby skóra po zabiegu rzeczywiście miała szansę się zregenerować.
Peeling kawitacyjny idealny dla cery trądzikowej
Szukasz skutecznego sposobu do walki z trądzikiem, który da Ci natychmiastowy efekt? Jeśli tak, wybierz peeling kawitacyjny i ciesz się blaskiem zdrowej skóry. Zabieg jest szczególnie polecany w przypadku trądziku pospolitego czy różowatego. Jeżeli więc nieestetyczne krostki są na Twojej skórze, usuń je w bezpieczny sposób pozbawiony skutków ubocznych. Pamiętaj również, że zabieg może być wykonany nie tylko na skórze twarzy, ale również na całym ciele. Skorzystaj więc z peelingu kawitacyjnego, jeżeli walczysz z trądzikiem na przykład na plecach, gdzie wykonywanie wszelkich domowych sposobów jest znacznie utrudnione.
Pokonaj zaskórniki i przetłuszczanie się skóry
Masz rozszerzone pory? Twoja skóra jest zmęczona ciągłym opalaniem i wymaga regeneracji? A może nieustannie i bezskutecznie walczysz z zaskórnikami? Bez względu na to, czy masz jeden z wymienionych problemów cery, czy występują one łącznie, peeling kawitacyjny będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Zabieg uważany jest za jeden z najskuteczniejszych w przypadku leczenia zaskórników, a jak już z pewnością wiesz, walka z tymi nieestetycznymi czarnymi kropkami wcale nie jest prosta. Dodatkowym atutem peelingu kawitacyjnego jest fakt, że efekt jest natychmiastowy.
Peeling kawitacyjny idealny do skóry wrażliwej
Jeżeli masz wrażliwą skórę, a chcesz skorzystać z zabiegu, który odświeży i oczyści Twoją cerę w bezpieczny sposób, to peeling kawitacyjny będzie doskonałym wyborem. Zabieg będzie także doskonałym wyborem dla osób ze skórą naczynkową. Należy także pamiętać, że peeling zwiększa wchłanianie się preparatów kosmetycznych i doskonale przygotowuje cerę do dalszych czynności pielęgnacyjnych.